Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 16.08.2008 19:33:58 

VŠE KOLEM WESTERNU

Vzhled jezdce a koně!!!

Vzhled soutěžní dvojice je velmi důležitý především v disciplínách: western pleasure, western

horsemanship, western riding, trail a superhorse ale ani v reiningu

Sladěným vybavením určitě nic nezkazíte.Právě naopak, budete dělat lepší dojem na rozhodčí hned při vjezdu na kolbiště a budete se cítit určitě lépe, než když budete neupraveni...

 

Oblečení pro all around třídy:

    

Na showmanship at halter a halter:

  !!!!sako by mělo být pod zadek!!!!!

Tak to byl převážně vzhled jezdce. A co Kůň???...takhle by měl vypadat kůň připravený na závody -dokonale vyčištěný, upravená hříva, načerněná kopyta a dokonale padnoucí ohlávka...

 

 

Myslím že nemusím zdůrazňovat, že kůň by měl být na závody pečlivě vyčištěný  s umytou hřívou a ocasem.- to snad už je dnes samozřejmost!

Ale vezměme to postupně... :TRAIL, WESTERN HORSEMANSHIP, WESTERN RIDING a SUPERHORSE: Tak na tyto disciplíny je nejlepší, když na hříve vytvoříme copánky ALE jen do dvou třetin délky hřívy! zbytek necháme volně(viz foto)! Španělské copy a jiné výtvory nejsou moc vhodné. Ocas by měl být vždy volný!

REINING, CUTTING a RYCHLOSTNÍ DISCIPLÍNY: Při těchto disciplínách necháváme hřívu i ocas volně rozpuštěný aby vynilka dynamičnost pohybu.

Ve WESTERN PLEASURE  a SHOWMANSHIP AT HALTER je nejlepší, když má kůň hřívu spíše kratší, aby lépe vynikl krk koně (viz foto)

A ve VŠECH disciplínách je nejlepší, když hřívu za ušima vyholíme (viz foto)- vynikne tak lépe krk a zjemní se tím  hlava a navíc při použití pákového udidla se lépe vyvíjí tlak na týl koně.

 

 A pokud má váš koník zezadu na nohou rousy nebo chlupy přerůstající přes korunku, je lepší je oholit - opticky to zeštíhlí nohy a kůň pak vypadá elegantněji !

 

LICENCE WRC !!!

Licence a jak na ně...

Westernové licence - otázky a odpovědi

Westernové licence - otázky a odpovědi Westernový sport už vlákal do svých sítí řadu nových nebo původně rekreačních jezdců. Není divu - rozmanitost jeho disciplín, partnerství člověka a koně a v neposlední řadě pohodlné prostorné westernové sedlo učarovalo mnohým z nás. Pár prvních krůčků směrem k pochopení westernových pomůcek jakoby nám však ... celý článek              Míša Zachová

Termíny licencí najdete na "závody, kurzy, odkazy" !!!

 

     
TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek